Založ si blog

Prechod Smeru do ofenzívy

Pracovný snem Smeru bol pre mnohých na smiech, no treba v ňom vidieť aj aspekty, ktoré si priemerný účastník protestov za slušné Slovensko nevšimne – jednoducho preto, lebo sú tí ľudia už neustále nastavení negativisticky nie len proti vláde, ale aj proti Slovensku ako takému.

Pohŕdať touto krajinou nie je dobré, o to viac, keď to robí mladý človek, ktorý sa považuje za intelektuálnu elitu mládeže. Ak by protestujúci ale naozaj boli intelektuálnou elitou, nikdy by neprijímali informácie absolútne nekriticky a jednostranne. Prečo sa do budúcnosti máme spoliehať na uváženie skupiny ľudí, ktorí niektoré kauzy vidia, teda konkrétne tie vládne, no iné pre nich nie sú zaujímavé – kauzy opozície a najmä kauzy prezidenta. Ak si niekoho médiá môžu omotať okolo prsta takým spôsobom, že nevyhodnocuje konšpirácie a klamstvá podľa toho, či sú to naozaj konšpirácie a klamstvá, ale podľa toho, či to napíše Denník N, alebo Pravda, je to naozaj smutné. Neexistuje niečo ako konšpiračné alebo klamlivé médium, existuje len konšpirácia a klamstvo a tieto sa objavujú vo všetkých médiách naprieč printovým a internetovým spektrom.

Snem Smeru mnohé napovedal o ďalšom smerovaní strany. Aj keď človek stranu nemá práve v obľube, musí uznať, že prechod Smeru do protiofenzívy je v situácii, kedy sú snahy o démonizáciu tejto strany také výrazné, celkom logický. Dnes práve prichádza doba, kedy človek potrebuje tie istoty, o ktorých Smer hovorí – a to je aj dôvod, prečo by sme mali byť radi, že sa strana drží pri moci.

Oproti stranám ako OĽaNO, Sas, Sme Rodina alebo KDH, je dnes Smer vyslovene spoľahlivý v zmysle možnosti predpovedať kroky strany z pohľadu voliča.

Nezabúdajme teda, že človek potrebuje nie len sociálne, ale aj politické istoty. A pod politickou istotou si môžeme predstaviť napríklad aj právo na čo najobjektívnejšie informovanie o politike. Ak novinár neinformuje objektívne, čo sa dnes deje, musí sa bohužiaľ aj voči nemu postupovať tvrdšie, dokonca možno aj v zákone.

Neuveriteľné: Prokurátor Šanta má byt od Bašternáka

02.07.2018

Po Jánovi Kuciakovi a Vasiľovi Špirkovi majú média ďalšiu hviezdu v boji proti vláde a hlavne v boji „Za slušné Slovensko“. Je ňou špeciálny prokurátor Ján Šanta. Takmer ako vždy, viac »

Opozíciu v Bratislave nezaujíma volič

08.06.2018

Dlhodobo sa hovorí o tom, že by mala dnešná pravicová opozícia na rôznych úrovniach dokazovať vôľu a schopnosť dohodnúť sa na základných veciach, ktoré prináša politický život. Namiesto viac »

Je otázka Kaliňáka ako kandidáta na prezidenta aktuálna?

28.05.2018

Po tom, čo všetko vyšlo na povrch o podvodoch prezidenta Andreja Kisku, je snáď každému jasné, prečo nešiel kandidovať. Keby sa takéto veci na neho zistili už počas posledných prezidentských viac »

SR volby19 prezident kandidát Smer-SD predsedníctvo BAX

VIDEO: Úniky z vyšetrovania rozohnili premiéra

22.01.2019 17:30

Reagoval tak na ďalšie otázky okolo komunikácie údajnej objednávateľky tohto činu Aleny Zs. s podpredsedom parlamentu Glváčom.

banská štiavnica, mesto kultúry

VIDEO: Banská Štiavnica ponúka Almáziu. To najlepšie, čo má.

22.01.2019 17:00

Banská Štiavnica je historicky prvým Mestom kultúry Slovenska. Video TV Pravda približuje, aké podujatia Štiavnica tohto roku ponúka miestnym aj návštevníkom.

francúzsko, eiffelova veža, sneh

Vo Francúzsku vyhlásili pre sneženie stav pohotovosti a zatvorili Eiffelovu vežu

22.01.2019 16:50

Météo France vydala z dôvodu sneženia a tvorby poľadovice oranžovú výstrahu - teda druhý najvyšší stupeň.

NAKA

Na Spiši zasahovala NAKA, objasnila starú vraždu mafiánskeho bosa

22.01.2019 16:05

Zaisťovacie úkony súviseli so 17 rokov starou vraždou Emila Novotného, ktorý vtedy vládol podsvetiu v Spišskej Novej Vsi.

marianjanosik

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 26
Celková čítanosť: 67165x
Priemerná čítanosť článkov: 2583x

Autor blogu

Kategórie