Založ si blog

Prechod Smeru do ofenzívy

Pracovný snem Smeru bol pre mnohých na smiech, no treba v ňom vidieť aj aspekty, ktoré si priemerný účastník protestov za slušné Slovensko nevšimne – jednoducho preto, lebo sú tí ľudia už neustále nastavení negativisticky nie len proti vláde, ale aj proti Slovensku ako takému.

Pohŕdať touto krajinou nie je dobré, o to viac, keď to robí mladý človek, ktorý sa považuje za intelektuálnu elitu mládeže. Ak by protestujúci ale naozaj boli intelektuálnou elitou, nikdy by neprijímali informácie absolútne nekriticky a jednostranne. Prečo sa do budúcnosti máme spoliehať na uváženie skupiny ľudí, ktorí niektoré kauzy vidia, teda konkrétne tie vládne, no iné pre nich nie sú zaujímavé – kauzy opozície a najmä kauzy prezidenta. Ak si niekoho médiá môžu omotať okolo prsta takým spôsobom, že nevyhodnocuje konšpirácie a klamstvá podľa toho, či sú to naozaj konšpirácie a klamstvá, ale podľa toho, či to napíše Denník N, alebo Pravda, je to naozaj smutné. Neexistuje niečo ako konšpiračné alebo klamlivé médium, existuje len konšpirácia a klamstvo a tieto sa objavujú vo všetkých médiách naprieč printovým a internetovým spektrom.

Snem Smeru mnohé napovedal o ďalšom smerovaní strany. Aj keď človek stranu nemá práve v obľube, musí uznať, že prechod Smeru do protiofenzívy je v situácii, kedy sú snahy o démonizáciu tejto strany také výrazné, celkom logický. Dnes práve prichádza doba, kedy človek potrebuje tie istoty, o ktorých Smer hovorí – a to je aj dôvod, prečo by sme mali byť radi, že sa strana drží pri moci.

Oproti stranám ako OĽaNO, Sas, Sme Rodina alebo KDH, je dnes Smer vyslovene spoľahlivý v zmysle možnosti predpovedať kroky strany z pohľadu voliča.

Nezabúdajme teda, že človek potrebuje nie len sociálne, ale aj politické istoty. A pod politickou istotou si môžeme predstaviť napríklad aj právo na čo najobjektívnejšie informovanie o politike. Ak novinár neinformuje objektívne, čo sa dnes deje, musí sa bohužiaľ aj voči nemu postupovať tvrdšie, dokonca možno aj v zákone.

Neuveriteľné: Prokurátor Šanta má byt od Bašternáka

02.07.2018

Po Jánovi Kuciakovi a Vasiľovi Špirkovi majú média ďalšiu hviezdu v boji proti vláde a hlavne v boji „Za slušné Slovensko“. Je ňou špeciálny prokurátor Ján Šanta. Takmer ako vždy, viac »

Opozíciu v Bratislave nezaujíma volič

08.06.2018

Dlhodobo sa hovorí o tom, že by mala dnešná pravicová opozícia na rôznych úrovniach dokazovať vôľu a schopnosť dohodnúť sa na základných veciach, ktoré prináša politický život. Namiesto viac »

Je otázka Kaliňáka ako kandidáta na prezidenta aktuálna?

28.05.2018

Po tom, čo všetko vyšlo na povrch o podvodoch prezidenta Andreja Kisku, je snáď každému jasné, prečo nešiel kandidovať. Keby sa takéto veci na neho zistili už počas posledných prezidentských viac »

Hongkong Čína demonštrácia polícia zásah

Polícia v Hongkongu zatkla počas nočných protestov takmer tri desiatky ľudí

25.08.2019 08:30

Polícia použila slzotvorný plyn po viac ako týždni väčšinou pokojných demonštrácií v tejto bývalej britskej kolónii.

potraviny, zelenina, výživa

V obchode s potravinami sú Česi v hlbokom mínuse, najmä pre dovoz mäsa

25.08.2019 07:17

Ak sa niečo nezmení, bude schodok českého agrárneho obchodu najhorší, mohol by presiahnuť aj vlaňajších rekordných 40 miliárd Kč (1,55 miliardy eur).

pôda, peniaze, eurá

Mor a obchodné vojny menia svet

25.08.2019 07:00

Číňania sa v priebehu jedného týždňa dohodli s Rusmi na dodávkach pšenice a sóje. Predtým trvala príprava takýchto dohôd celé mesiace.

Marian Kočner

Koho nachytajú Kočnerove správy a ktorý politik rozhodne voľby?

25.08.2019 06:00

Od postoja jednej menšej strany môže po budúcoročných voľbách závisieť či sa dostanú k moci súčasné koaličné strany alebo opozícia.

marianjanosik

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 26
Celková čítanosť: 75604x
Priemerná čítanosť článkov: 2908x

Autor blogu

Kategórie