Založ si blog

Cervanovej vrahovia na oslave s Kiskom

Prezidenta SR Andreja Kisku vám sú niektorí ľudia schopní označovať ako morálnu autoritu, ako niekoho, kto má zmeniť Slovensko a posunúť ho k niečomu lepšiemu. Neviem, čím to je, ale ľudia, najmä tí podporujúci pochody za Slušné Slovensku, nie sú schopní podávať kritické stanoviská k prezidentovi. Kritizujú len vládnych predstaviteľov, čo je neobjektívnosť hodná člena ovčieho stáda – pri tom práve tí istí ľudia nazývajú ovcami každého, kto nemiluje nášho anjela z paláca.

Kiska však nie je morálnou autoritou a to hovorím s plnou vážnosťou. Ak by som tu mal vypisovať konkrétne dôvody tohto tvrdenia, zoznam by bol veľmi dlhý. Dnes sa budem sústrediť v prvom rade na jednu udalosť, ktorá v histórii našej samostatnosti nemá obdobu. Prezident sa totižto pred niekoľkými mesiacmi ocitol na jednej oslave s vrahmi študentky Ľudmily Cervanovej, ktorá bola znásilnená a zbabelo zavraždená pred 40 rokmi.

Jednalo sa o večierok klubu Pod Lampou, na ktorý prezidenta zavolal novinár Štefan Hríb. Stanislav Dúbravický a František Čerman, v roku 1976 odsúdení za túto vraždu, boli taktiež hosťami. Ak by niekto chcel oponovať, že boli odsúdení za bývalého režimu, sklamem ho. Rozhodnutie potvrdil aj súd po páde socializmu – takže vrahovia boli odsúdení dokonca v dvoch rôznych režimoch.

Ako môže byť morálnou autoritou niekto, komu boli dokázané daňové podvody, kto ryžoval na tom, že sa iní ľudia dostávali do nezvrátiteľných dlhov a kto sa naviac ešte k tomu nemá problém objaviť na večierku po boku vrahov a násilníkov? Prečo Denník N, Sme, Joj, Markíza, alebo TREND hneď nevyskočili a nezačali naháňať prezidenta so žiadosťou o vysvetlenie? Veď toto je hotový výsmech morálke.

A tu sa teraz bude niekto tváriť, že je za nejaké slušné Slovensko a bude považovať za hlavného lídra zmeny prezidenta? Prezident je rovnako zašpinený ako väčšina dnešných známych politikov. Tak prosím prestaňme vnímať jednu stranu politického konfliktu ako mafiu a zlo a druhú stranu (prezidenta a opozíciu) ako dobro a zdroj morálky. Veď tu nie sme v rozprávke, kde sa bije dobro so zlom.

Záverom teda treba hrubo zvýrazniť, že prezident Kiska ani náhodou nie je morálnou autoritou a protestujúci ľudia za slušné Slovensko by si pri pohľade na neho mali zložiť ružové okuliare. Mimochodom, informáciou, že sa prezident ocitol na večierku v spoločnosti Cervanovej vrahov, sa skoro žiadne médium nezaoberalo… a to majú byť nezávislé a liberálne denníky a stránky? Neuťahujte si láskavo z ľudí.

Neuveriteľné: Prokurátor Šanta má byt od Bašternáka

02.07.2018

Po Jánovi Kuciakovi a Vasiľovi Špirkovi majú média ďalšiu hviezdu v boji proti vláde a hlavne v boji „Za slušné Slovensko“. Je ňou špeciálny prokurátor Ján Šanta. Takmer ako vždy, viac »

Opozíciu v Bratislave nezaujíma volič

08.06.2018

Dlhodobo sa hovorí o tom, že by mala dnešná pravicová opozícia na rôznych úrovniach dokazovať vôľu a schopnosť dohodnúť sa na základných veciach, ktoré prináša politický život. Namiesto viac »

Je otázka Kaliňáka ako kandidáta na prezidenta aktuálna?

28.05.2018

Po tom, čo všetko vyšlo na povrch o podvodoch prezidenta Andreja Kisku, je snáď každému jasné, prečo nešiel kandidovať. Keby sa takéto veci na neho zistili už počas posledných prezidentských viac »

SR volby19 prezident kandidát Smer-SD predsedníctvo BAX

VIDEO: Úniky z vyšetrovania rozohnili premiéra

22.01.2019 17:30

Reagoval tak na ďalšie otázky okolo komunikácie údajnej objednávateľky tohto činu Aleny Zs. s podpredsedom parlamentu Glváčom.

banská štiavnica, mesto kultúry

VIDEO: Banská Štiavnica ponúka Almáziu. To najlepšie, čo má.

22.01.2019 17:00

Banská Štiavnica je historicky prvým Mestom kultúry Slovenska. Video TV Pravda približuje, aké podujatia Štiavnica tohto roku ponúka miestnym aj návštevníkom.

francúzsko, eiffelova veža, sneh

Vo Francúzsku vyhlásili pre sneženie stav pohotovosti a zatvorili Eiffelovu vežu

22.01.2019 16:50

Météo France vydala z dôvodu sneženia a tvorby poľadovice oranžovú výstrahu - teda druhý najvyšší stupeň.

NAKA

Na Spiši zasahovala NAKA, objasnila starú vraždu mafiánskeho bosa

22.01.2019 16:05

Zaisťovacie úkony súviseli so 17 rokov starou vraždou Emila Novotného, ktorý vtedy vládol podsvetiu v Spišskej Novej Vsi.

marianjanosik

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 26
Celková čítanosť: 67169x
Priemerná čítanosť článkov: 2583x

Autor blogu

Kategórie