Založ si blog

Ficova tlačovka preukázala, že sociálna demokracia žije

Aj keď sa dnes pravicová opozícia tvári, že Smer už len dosluhuje a oni ako keby už automaticky po roku 2020 nastupujú k moci, nemusí to tak byť. V praxi je všetko na občanoch a tej tichšej väčšine z nich je určite viac sympatická sociálno-demokratická politika ako tá pravicová, alebo ak chcete ekonomicky liberálna.

Posledná tlačovka predsedu strany Smer Fica nasvedčuje tomu, že Smer sa aj napriek tlaku menšiny nehodlá vzdať svojej sociálno-demokratickej povahy a je v ňom stále veľa politikov, ktorí majú záujem vyrovnávať rozdiely v životnej úrovni, nie ich pravicovo prehlbovať.

Fico na tlačovke poukázal na významné problémy v spoločnosti. Vo viacerých štatistikách EÚ nám ako krajine patria nelichotivé popredné priečky – veľa pracujeme v noci, máme skoro najviac odpracovaného času na jedného pracujúceho, pracujeme veľa nadčasov a podobne. Naviac sa nám ponúka zásadná otázka: chceme ísť do dôchodku po 70tke? Toto sú záležitosti, ktoré by pravicové strany, milí občania, nikdy neriešili. Máme vo vláde napríklad pravicovú stranu Most, ktorá o tieto témy ani nezakopla. Takže môžete kritizovať Smer za to, že doteraz s tým nič nerobil, no nedá sa všetko robiť naraz. Na druhej strane, dajme si ruku na srdce, veľa ľudí sa tu smialo za Ficovu nočnú, no v konečnom dôsledku to celé otvorilo veľmi podstatnú tému, ku ktorej by sa pravica podporujúca záujmy podnikateľov nikdy neznížila. Nikto z nich by nešiel za pracujúcich ľudí bojovať doslova do terénu.

Fico teda chce v najbližšej dobe riešiť časť problému. Vek odchodu do dôchodku sa kontinuálne zvyšuje a Smer prichádza s plánom, ako toto zvyšovanie zastaviť. Vek odchodu do dôchodku by mal byť na úrovni Ústavy zastropovaný na 64-65 rokov. Musím povedať, že tento krok ako presvedčený ľavičiar považujem za nevyhnutný a veľmi ma pobavilo, ako sa pravicové subjekty hneď začali brániť. Vraj zamestnávatelia utrpia, všetci utrpia, ekonomika utrpí.

Milí pravičiari, R. Fico došiel na rozdiel od vás aspoň s presnými číslami – to sú tie jeho bohaté skúsenosti, ktoré vám chýbajú. 70 mld. nás to bude stáť v dlhodobom horizonte, čo vzhľadom na výkonnosť ekonomiky a rozloženie do veľa rokov nemusí byť veľa. Veď už dnes na dôchodky dávame 6,7 mld. ročne. A ďalej je na mieste otázka, čo by asi tak liberálny pravičiar robil s dôchodcom? Je neproduktívny, neefektívny, tak nech skape? Občas mám pocit, že aj takéto myšlienky by mali byť zakázané.

Neuveriteľné: Prokurátor Šanta má byt od Bašternáka

02.07.2018

Po Jánovi Kuciakovi a Vasiľovi Špirkovi majú média ďalšiu hviezdu v boji proti vláde a hlavne v boji „Za slušné Slovensko“. Je ňou špeciálny prokurátor Ján Šanta. Takmer ako vždy, viac »

Opozíciu v Bratislave nezaujíma volič

08.06.2018

Dlhodobo sa hovorí o tom, že by mala dnešná pravicová opozícia na rôznych úrovniach dokazovať vôľu a schopnosť dohodnúť sa na základných veciach, ktoré prináša politický život. Namiesto viac »

Je otázka Kaliňáka ako kandidáta na prezidenta aktuálna?

28.05.2018

Po tom, čo všetko vyšlo na povrch o podvodoch prezidenta Andreja Kisku, je snáď každému jasné, prečo nešiel kandidovať. Keby sa takéto veci na neho zistili už počas posledných prezidentských viac »

drobova, tv pravda

VIDEO: Okresnému súdu Bratislava 1 chýba štvrtina asistentiek

19.11.2018 06:00

Ministerstvo spravodlivosti si krízovú situáciu na súde uvedomuje. Pomôcť vyriešiť ju má zvýšenie platov pre justičných zamestnancov.

Dmitrij Peskov

Hovorca Kremľa Peskov vylúčil automatický návrat Kuríl pod správu Japonska

18.11.2018 21:51

Japonský premiér údajne sľúbil, že ak Rusko prevedie časť ostrovov na Japonsko, americké základne tam nebudú.

francúzsko, demonštrácia, protest, žlté vesty, cesta, auto, blokáda

Počas protestov vo Francúzsku utrpelo zranenia vyše 400 ľudí

18.11.2018 20:18

Štrnásť zranených je vo vážnom stave. Protesty dnes pokračovali na 150 miestach.

bitcoin

Šéfka MMF: Aj centrálne banky by mali vydávať kryptomeny

18.11.2018 19:00

Centrálne banky by mali uvažovať o emisii digitálnych mien, keďže sa nachádzame v období, v ktorom sa mení chápanie peňazí, tvrdí Christine Lagardová.

marianjanosik

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 26
Celková čítanosť: 64604x
Priemerná čítanosť článkov: 2485x

Autor blogu

Kategórie