Založ si blog

Prechod Smeru do ofenzívy

Pracovný snem Smeru bol pre mnohých na smiech, no treba v ňom vidieť aj aspekty, ktoré si priemerný účastník protestov za slušné Slovensko nevšimne – jednoducho preto, lebo sú tí ľudia už neustále nastavení negativisticky nie len proti vláde, ale aj proti Slovensku ako takému.

Pohŕdať touto krajinou nie je dobré, o to viac, keď to robí mladý človek, ktorý sa považuje za intelektuálnu elitu mládeže. Ak by protestujúci ale naozaj boli intelektuálnou elitou, nikdy by neprijímali informácie absolútne nekriticky a jednostranne. Prečo sa do budúcnosti máme spoliehať na uváženie skupiny ľudí, ktorí niektoré kauzy vidia, teda konkrétne tie vládne, no iné pre nich nie sú zaujímavé – kauzy opozície a najmä kauzy prezidenta. Ak si niekoho médiá môžu omotať okolo prsta takým spôsobom, že nevyhodnocuje konšpirácie a klamstvá podľa toho, či sú to naozaj konšpirácie a klamstvá, ale podľa toho, či to napíše Denník N, alebo Pravda, je to naozaj smutné. Neexistuje niečo ako konšpiračné alebo klamlivé médium, existuje len konšpirácia a klamstvo a tieto sa objavujú vo všetkých médiách naprieč printovým a internetovým spektrom.

Snem Smeru mnohé napovedal o ďalšom smerovaní strany. Aj keď človek stranu nemá práve v obľube, musí uznať, že prechod Smeru do protiofenzívy je v situácii, kedy sú snahy o démonizáciu tejto strany také výrazné, celkom logický. Dnes práve prichádza doba, kedy človek potrebuje tie istoty, o ktorých Smer hovorí – a to je aj dôvod, prečo by sme mali byť radi, že sa strana drží pri moci.

Oproti stranám ako OĽaNO, Sas, Sme Rodina alebo KDH, je dnes Smer vyslovene spoľahlivý v zmysle možnosti predpovedať kroky strany z pohľadu voliča.

Nezabúdajme teda, že človek potrebuje nie len sociálne, ale aj politické istoty. A pod politickou istotou si môžeme predstaviť napríklad aj právo na čo najobjektívnejšie informovanie o politike. Ak novinár neinformuje objektívne, čo sa dnes deje, musí sa bohužiaľ aj voči nemu postupovať tvrdšie, dokonca možno aj v zákone.

Neuveriteľné: Prokurátor Šanta má byt od Bašternáka

02.07.2018

Po Jánovi Kuciakovi a Vasiľovi Špirkovi majú média ďalšiu hviezdu v boji proti vláde a hlavne v boji „Za slušné Slovensko“. Je ňou špeciálny prokurátor Ján Šanta. Takmer ako vždy, aj v tomto prípade však ide zo strany niektorých médií o dvojtvárnosť a zamlčiavanie pravdy. Podľa výpisu z katastra nehnuteľností je na LV č.: 5631 v dobre známych [...]

Opozíciu v Bratislave nezaujíma volič

08.06.2018

Dlhodobo sa hovorí o tom, že by mala dnešná pravicová opozícia na rôznych úrovniach dokazovať vôľu a schopnosť dohodnúť sa na základných veciach, ktoré prináša politický život. Namiesto toho sa však opozícia triešti a rozdeľuje pri každej jednej téme a je úplne jedno, či sa rozprávame o úrovni parlamentnej, župnej, alebo najnižšej komunálnej. V Bratislave, [...]

Je otázka Kaliňáka ako kandidáta na prezidenta aktuálna?

28.05.2018

Po tom, čo všetko vyšlo na povrch o podvodoch prezidenta Andreja Kisku, je snáď každému jasné, prečo nešiel kandidovať. Keby sa takéto veci na neho zistili už počas posledných prezidentských volieb, Kiska by pravdepodobne dnes prezidentom nebol. Asi je však zbytočné polemizovať o minulosti a skúsme o niečom horúcejšom – o najbližších prezidentských voľbách. [...]

Aktuálna informácia, horúca novinka, práve sa stalo, PRAVDA, mimoriadna správa, mimoriadne1, mim1

V českom vojenskom priestore explodovala munícia, na mieste sú zranení

17.06.2024 12:33

K explózii došlo vo vojenskom výcvikovom priestore Libavá neďaleko Olomouca.

koronavírus nemocnica čína wuchan lekári doktor pacient

Japonsko hlási rekordný nárast smrteľnej bakteriálnej infekcie. Experti nevedia zistiť príčinu epidémie

17.06.2024 12:23

Odborníci zatiaľ nedokázali zistiť, čo je príčinou stúpajúceho počtu prípadov.

Forró, Pellegrini

Pellegrini oslovil lídra Maďarskej aliancie Krisztiána Forróa. V paláci má vzniknúť nový poradcovský tím

17.06.2024 12:15

Nový prezident uviedol, že chce zostaviť nový poradcovský tím pre národnostné menšiny. Maďarská aliancia pre Pravdu potvrdila, že Pellegrini oslovil lídra strany Krisztiána Forróa.

Generálna prokuratúra

V minulom roku narástol počet obžalovaných mladistvých aj mladistvých recidivistov

17.06.2024 11:37

Po ôsmich rokoch vyznačujúcich sa trendom poklesu trestných stíhaní mladistvých v roku 2023 generálna prokuratúra zaznamenala jej nárast o 4 percentá.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 26
Celková čítanosť: 116500x
Priemerná čítanosť článkov: 4481x

Autor blogu

Kategórie